Dan policije - 29. rujan
Autor: Dijana Marić, 2. 10. 2013.

Povodom obilježavanja Dana policije u Sisku su organizirani i Dani otvorenih vrata policije.
Na šetnici uz Kupu izložena je oprema i tehnika kojom se policija služi u svom radu, a predstavljen je i policijski rad.
Izložbu su posjetili učenici trećih razreda naše škole.

U školu smo došli  ranije no to nam uopće nije smetalo. Pa danas je Dan policije i mi učenici trećih razreda proslavit ćemo to zajedno s našom policijom.
Uskoro pred našom školom pojavila su se dva crvena kombija iako sam ja očekivao plave policijske. No ni to nije pokvarilo moje raspoloženje a ni umanjilo uzbuđenje. Smjestivši se u kombije brzo smo stigli na naše odredište - Šetnica uz rijeku Kupu. No našu pažnju nije privukla ljepota rijeke Kupe već izložba policijske opreme.

Naši domaćini bili su pirotehničari, prometni i interventni policajci. S puno pažnje objasnili su nam i pokazali kako se služe svojom opremom.

Ljubazno su odgovarali na naša pitanja, a zatim  nas posjeli u automobil presretač i na policijski motor.

U znak zahvale na kraju druženja i mi smo darovali naše policajce crtežom. Ja sam nacrtao izložbeni prostor s oružjem.

Uz povik "Sretan dan policije i ugodan rad" uputili smo se prema automobilima kojima smo se vratili u školu.

Lovro Joksimović, 3.b

Pripremila mr. Vera Pranjić, učiteljica