Univerzalna sportska škola
Autor: Dijana Marić, 10. 10. 2013.

Prvog listopada u našoj školi
počela je s radom
Univerzalna sportska škola za učenike trećih razreda.
 Sudjeluje 28 učenika od toga
22 djevojčice i 6 dječaka
.

UNIVERZALNA SPORTSKA ŠKOLA je program na nacionalnoj razini koji je namijenjen djeci od šeste do desete godine života, odnosno učenicima od prvoga do četvrtog razreda osnovne škole.

Cilj programa Univerzalne sportske škole uključivanje  što većeg broja najmlađih učenika u sportske i tjelovježbene aktivnosti.

Djeca pod stručnim nadzorom kineziologa, igrajući se na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način, uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih sportova.

Programi Univerzalne sportske škole provode se dva puta tjedno po 45 minuta tijekom cijele školske godine.

Zašto?

Tjelesno je vježbanje u školskoj dobi važan čimbenik pravilnog rasta i razvoja djece, budući je poznato da se pomoću organiziranih tjelesnih aktivnosti potiče ne samo motorički i fizički, već i psihološko - emocionalni i socijalni razvoj djece.

Učenici Univerzalne sportske škole - OŠ Viktorovac

Pripremila: Vedrana Šimić, prof. TZK