Izvanučionička nastava - 1. razredi
Autor: Dijana Marić, 15. 11. 2013.

13.studenog 2013. učenici 1.a i 1.b otisnuli su se u svoju prvu avanturu prvog izleta u školi.
Ni tmurno i prohladno jutro nije moglo umanjiti veselje i uzbuđenje velikog dana i svega što je slijedilo.

Naši prvašići su posjetili Zagrebačko kazalište lutaka i gledali spektakl predstavu W.A. Mozarta "Čarobna frula" u režiji Krešimira Dolenčića. Ova inačica Mozartove poznate opere spaja lutkarstvo,živog glumca, vrhunsku glazbu i scenski spektakl. Djeci je predstavu bilo lako pratiti i služi kao savršen uvod u čaroban svijet opere.

Nakon predstave sudjelovali su u likovno-stvaralačkoj radionici izrade glavne lutke Pamine pod stručnim vodstvom dramske pedagoginje Ive Lipovac.

Završetak ove uspješne terenske nastave je bio posjet Etnografskom muzeju i njegovoj stalnoj postavi obogaćenoj eksponatima igračaka iz prošlosti.
Umorni i sretni vratili smo se u naš grad.

Dojmove ćemo prepričavati još dugo - barem do idućeg ovakvog puta....

Diana Mesić,učiteljica RN