Novogodišnja čestitka - poštanska marka
Autor: Dijana Marić, 6. 12. 2013.

Sedmu godinu zaredom Hrvatska pošta i Agencija za odgoj i obrazovanje provode natječaj za odabir likovnog rješenja novogodišnje marke pod sloganom:
Kreiraj marku bajnu i osvoji nagradu sjajnu!

I ove su se godine natjecali učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, a tema natječaja, odnosno zadani likovni motiv bila je novogodišnja čestitka. U crtanju novogodišnje marke okušali su se đaci iz 172 osnovne škole, a poslano je više od 960 radova.

Kao pobjednički, izabran je rad Mije Štimac, učenice trećeg razreda OŠ Viktorovac iz Siska, koji krasi novogodišnju poštansku marku. Marka će biti puštena u optjecaj 5. prosinca 2013.

Cilj ovog natječaja je potaknuti kreativnost te djeci školskog uzrasta približiti smisao, značenje i funkciju poštanske marke. Mladu autoricu, osim njena imena na poštanskoj marki, očekuje i nagrada – prijenosno računalo i pisač, koje daruje sponzor, tvrtka KING ICT – te jednodnevni izlet u Zagreb za cijeli razred.

likovna skupina; Radojka Kozina, učitelj mentor