NAJDRAŽA, NAJNEOBIČNIJA, NAJLJEPŠA, NAJSTARIJA, NAJSMJEŠNIJA...UKRATKO NAJ HRVATSKA RIJEČ
Autor: Dijana Marić, 20. 2. 2014.

Počinjemo s ovogodišnjim obilježavanjem Međunarodnog dana materinskog jezika i Dana hrvatskoga jezika pa zbog toga više razmišljamo o riječima i izvlačimo ih iz  zaborava, dajemo im nova značenja, kontekste i konotacije.

Molimo učenike da zajedno s učiteljima, roditeljima, bakama, djedovima, tetama, stričevima, prijateljima izaberu jednu njima posebnu riječ, zapišu je na papir A4 ili A3 formata u nekom likovnom obliku (kolaž, grafit, itd).

Neka potpišu one koji su sudjelovali u izboru i neka zapišu kratko objašnjenje za izbor baš te riječi.

Najljepše zapisane i likovno oblikovane riječi bit će postavljene na maloj izložbi u blagovaonici škole.

Rok za predaju radova učiteljicama hrvatskoga jezika je petak,
28. veljače 2014
.

Irena Balen - Gorišek, prof.