"100 sati astronomije"
Autor: Dijana Marić, 22. 4. 2009.

Generalna skupština UN, Međunarodni astronomski savez (IAU) i organizacija UNESCO, proglasili su 2009.g. Međunarodnom godinom astronomije.

Ovim se obilježava i 400. godišnjica otkako je Galileo Galilei prvi put 1609. usmjerio svoj teleskop u nebo.

Međunarodna godina astronomije je pod geslom:

"Svemir - na vama je da ga otkrijete"

Cijela je godina zamišljena kao manifestacija koje će pridonijeti popularizaciji astronomije na međunarodnoj razini i lokalnim razinama.

U projekt je bilo uključeno 140 zemalja i Hrvatska. Također je u projektu sudjelovala i naša škola i to učenici od 1. do 8. razreda pod vodstvom profesorice geografije Višnje Tadić.

U razdoblju od 2.,3.,4., i 5. travnja u sklopu Međunarodne godine astronomije odvijao se i projekt:

"100 sati astronomije"