Moja prva knjiga - rezultati natječaja
Autor: Dijana Marić, 26. 5. 2014.

Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se kontinuirano provodi od 2004. godine.

Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović.
Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Moja prva knjiga je kreativno-stvaralački projekt koji potiče i ohrabruje djecu i daje im mogućnost da izraze maštovitost i talente te razviju svoje umjetničke potencijale. Stvarajući, djeca postaju samomotivirana u radu i pri tome nastoje dati sve od sebe. Ujedno vježbaju kritičko mišljenje, razvijaju karakter i šire svoje svjetonazore.

Na natječaju Moja prva knjiga nagrađene su učenice:

2. mjesto: Žalosna vrba - Anja Kaurić, 4.a; mentor: Radojka Kozina, učiteljica mentor

3. mjesto: Putujuće drvo - Jana Damjanović, 4.c; mentor: Nikolina Bizjak, učiteljica RN

izvor: www.mojaprvaknjiga.com