Susret s Brankom Jurišić, Lanom i Ninom na Svjetski dan sporta
Autor: Iva Dužić, 31. 5. 2017.

Lana i Nina, junakinje slikovnica „Lana i Nina u autobusu“ i „Lana i Nina – sigurno u prometu“ otkrile su nam danas svoja prava imena i identitet! One su Laura i Nika, učenice naše škole, a njihova mama, Branka Jurišić, autorica je navedenih slikovnica kojima edukativnim spojem fotografija, teksta i zadataka poučava djecu pravilima ponašanja i sigurnosti u prometu. Naša gošća , gospođa Branka Jurišić, učiteljica iz OŠ 22. lipnja Sisak, autorica je i potpuno nove edukativne slikovnice „Ciglarska graba“ kojom djeci otkriva faunu ovoga zanimljivog mjesta koje osim brojnih životinjskih vrsta, a osobito ptica, riba, kornjača i žaba, nudi i mnoge sportsko-rekreacijske sadržaje.

Danas su polaznici produženog boravka te učenici trećih i četvrtih razreda sa svojim učiteljicama i ravnateljicom uživali u druženju, razgovoru, čitanju  te zornoj (i duhovitoj) prezentaciji prometnih pravila prilikom vožnje biciklom i rolama te naučili koje sve životinjske vrste mogu pronaći oko sisačke Ciglarske grabe. Svi sudionici ovoga susreta na dar su dobili slikovnicu, a zainteresirani učenici i učitelji naše škole slikovnice mogu posuditi u školskoj knjižnici!

Knjižničarka Iva