Smijehom i čitanjem unaprijed proslavili Dan grada Siska i Dan Sisačko-moslavačke županije
Autor: Iva Dužić, 2. 6. 2017.

Učenici trećih razreda naše škole, njihove učiteljice Radojka Kozina, Anita Svilokos, Nikolina Bizjak te školska knjižničarka Iva Dužić danas su, 2. lipnja 2017., prigodno zaokružile zavičajnu temu kojom su se učenici i učiteljice bavili od početka njihova školovanja, a osobito tijekom trećega razreda.

Knjižničarka je djeci predstavila slikovnicu Sisak Smjehograd kojoj ona autorski potpisuje tekst, a slikarica Kristina Mareković ilustracije. Prezentacijom ilustracija, čitanjem stihova, kvizom, igrom i smijehom djeca su u jednome nastavnom satu proputovala prošlost, sadašnjost i budućnost svoga grada, a zatim u školskoj knjižnici razgledali zavičajnu zbirku knjiga iz fonda školske knjižnice i broj časopisa „Meridijani“ tematski posvećen našemu gradu. „Sisak u knjigama“ bila je tema ovoga druženja kojemu je cilj  potaknuti djecu na ljubav prema zavičaju te u njima probuditi želju za aktivnim sudjelovanjem u životu grada učenjem, čitanjem, istraživanjem i kreativnim izražavanjem.

Za izložbu posvećenu Sisku koja ukrašava naše školske hodnike zaslužni su učenici 3.  razreda i njihove učiteljice Radojka Kozina i Nikolina Bizjak.

Knjižničarka Iva