LUKAS TUŠAR IZ 2. A POBJEDNIK JE LITERARNOG NATJEČAJA ZA MJESEC STUDENI
Autor: Iva Dužić, 29. 11. 2017.

„Školska knjižnica budućnosti“ bila je je tema drugog literarnog natječaja koji za učenike naše škole organizira školska knjižničarka. Na natječaj je pristiglo petnaest radova učenika od drugog do šestog razreda, a futurističke ideje obrađene u sastavcima još su jedan dokaz bogate dječje mašte.

Prilikom odabira pobjedničkoga rada, članice komisija koju su činile učiteljice Diana Mesić i Mihaela Šimunović te knjižničarka Iva Dužić, bile su suglasne da nagrada pripadne učeniku Lukasu Tušaru iz 2. a razreda koji je pokazao kreativnost, maštovitost, ali i vještinu u građenju priče te urednost čime je ponosnom učinio i svoju učiteljicu Juliju Požega. Pohvalu komisije dobila je i učenica Kyra Sović, također iz 2. a.

Knjižnični literarni natječaji nastavit će se i dalje, a tema sljedećeg je „Zimska bajka“. Za nastanak bajki u knjižnici je osmišljen i posebno uređen kutak.

Iva Dužić, knjižničarka