Najmlađa sisačka spisateljica gostovala u našoj školi
Autor: Iva Dužić, 18. 4. 2018.

Mia Slunjski, najmlađa sisačka spisateljica, gostovala je u našoj školi 17. travnja 2018. te uz pomoć urednika, Bogdana Arnautovića, predstavila svoj književni prvijenac „Duh sisačke kule“. Roman je to koji je ovoj šesnaestogodišnjakinji objavila nakladnička kuća Aura, a pisan je stilom bliskim mladim čitateljima. Obrađuje povijesnu temu našeg zavičaja isprepletenu s  maštom i ljubavnom pričom. Roman je za našu školu značajan i zbog toga što se dio radnje odvija upravo na Viktorovcu. Susretu su prisustvovali učenici šestih razreda, a svi zainteresirani mogu u školskoj knjižnici posuditi jedan od dva raspoloživa primjerka. Jakov Buntić, učenik naše škole, zbog pokazanog interesa za knjigu, dobio je potpisani primjerak na dar.

Iva Dužić, knjižničarka