Noć knjige
Autor: Iva Dužić, 24. 4. 2018.

Nema straha za budućnost knjige i čitanja!

Svjetski dan knjige i autorskih prava u našoj je školi obilježen višesatnim čitanjem na prijestolju od otpisanih knjiga. U programu, koji je započeo u 11:30, a završio u 17:00 sati  sudjelovali su učenici drugih, trećih i četvrtih razreda, a podržali su ih polaznici boravka i prvašići.

Na prijestolju od knjiga učenici su čitali pjesme i ulomke duljih tekstova koje su sami odabrali, a posebno svečan detalj činila je kruna na glavi čitatelja. Iznenađenje je bilo i gostovanje Nike Gorenak iz 4. c razreda, koja je, upravo se vrativši s trećim osvojenim mjestom s Gradskog natjecanja u čitanju naglas, izvela svoj nastup, a posebna čast bila nam je poslušati pobjednicu Gradskog natjecanja u čitanju naglas u starijoj kategoriji – Miju Plavšić iz 6. b razreda.

Na prijestolju su svoje radove čitali i finalisti 6. KLIN-a (Knjižničnog literarnog natječaja), a  proglašeni su i pobjednici: prema odluci žirija – Marija Vulić, a prema odluci publike – Luka Papeš, oboje učenici 4. b razreda koji je bio posebno angažiran u ovom natječaju.

Čestitke svoj djeci sudionicima kao i učiteljicama koje svoje učenike svakodnevno potiču na čitanje! Sljedeći susret s knjigom zakažimo već za sutra. Naravno, u školskoj knjižnici!

Iva Dužić, knjižničarka

Fotografije u nastavku

Sudionici i pobjednici 6. KLIN-a s temom "Knjiga po (mojoj) mjeri"

Marija Vulić i Luka Papeš