FESTIVAL PAZI, KNJIGA! U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Iva Dužić, 5. 11. 2018.

Umjetnička organizacija Knjiga u centru od 5. do 17. studenoga 2018. organizira petnaesti Festival knjige i književnosti „Pazi, knjiga!“. Festival će obuhvatiti trideset događanja na kojima će sudjelovati četrdeset autora te biti predstavljeno osamdeset knjiga.

Jedno od tih događanja odvijat će se upravo u našoj školi. Naime, 8. studenoga od 11 sati i 30 minuta s učenicima sedmih razreda družit će se pisac Zoran Pongrašić koji će predstaviti svoju novu knjigu „Život (nije) bajka“.

Zoran Pongrašić (1961.) autor je bogate biografije. Najvažnije je spomenuti njegove lektirne naslove „Mama je kriva za sve“ i „Gumi – gumi“ (po jedan primjerak svakog naslova imamo u školskoj knjižnici). Za mlade je napisao romane: „Vidi majmuna“, „41,5 °C“, „Ovaj put je kriv tata“, a tu je i niz slikovnica, radio-drama, kratkih priča i romana za odrasle. Dobitnik je nagrada „Grigor Vitez“ , „Sfera“, nagrade Hrvatskog radija te nagrade Književnog kruga Karlovac. Član je  Hrvatskog društva pisaca, Hrvatskog društva dramskih umjetnika te Umjetničke organizacije „Knjiga u centru“. Priča o Crvenkapici iz knjige „Život (nije) bajka“ pod nazivom „Little Red Cap Another Way“ nalazi se u antologiji  „Revisioning Red Riding Hood around the World – Anthology of International Retellings“. Djela su mu prevođena na engleski i francuski jezik te prilagođena na srpski.

Iva Dužić, knjižničarka