UPOZNALI SMO KNJIŽEVNICU VLASTU GOLUB
Autor: Iva Dužić, 26. 11. 2018.

Učenici osmih razreda naše škole sa svojom su profesoricom Irenom Balen-Gorišek u četvrtak, 22. studenoga 2018., prisustvovali predstavljanju romana  Vlaste Golub. Riječ je o glumici Kazališta Virovitica  s više od sedamdeset odigranih uloga koja je u našoj školi gostovala u ulozi književnice. Vlasta Golub, naime, autorica je romana za mlade "O ljubavi, spletkama i svemu pomalo" za koji je dobila Nagradu "Zvonko" Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade 2016. godine. Knjigu je ilustrirala Siščanka Kristina Mareković. Autorica je predstavila i svoj novi socijalni roman "Eva, mala žena" u kojem progovara o mladima koji žive na rubu siromaštva.

Neposrednim pristupom te profesionalnom interpretacijom ulomaka ovih lako čitljivih, mladima bliskih, a opet nenametljivo poučnih romana koji navode na razmišljanje, Vlasta Golub osvojila nas je na prvo slušanje i čitanje.

Iva Dužić, knjižničarka