MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE
Autor: Iva Dužić, 8. 4. 2019.

Čitanjem i igrom obilježili su učenici prvih i drugih razreda Međunarodni dan dječje knjige koji se od 1967. obilježava na rođendan Hansa Christiana Andersena, 2. travnja.

U okviru knjižničnog programa „Lektirna pričaonica“ prvašići su se upoznali s lektirnim djelom „Nemaš pojma, Grizlijane“ autorice Ane Đokić, a drugašići s Pinokijem Carla Collodija.

Poruku djeci svijeta u povodu ovogodišnjeg Međunarodnog dana dječje knjige napisao je litavski ilustrator i pisac dječjih knjiga Kęstutis Kasparavičius koji nam poručuje kako nam knjige pomažu usporiti.

„Siguran sam da knjige nikada nisu dosadne dok su u vašim rukama. Onaj koji uživa čitajući – bilo dijete ili odrasla osoba – puno je interesantnija osoba od onoga tko ne mari za knjige, koji se utrkuje sa satovima, a nikada nema vremena sjesti, onoga koji propušta vidjeti što ga okružuje.“

Kęstutis Kasparavičius

U školskoj knjižnici u tijeku je i KLIN kojemu su ovoga puta tema likovi iz književnih djela.

Iva Dužić, knjižničarka