SLOVENSKE AUTORICE U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Iva Dužić, 7. 6. 2019.

Književnica Jana Bauer, ilustratorica Ana Košir i predstavnice nakladničke kuće Ibis grafika, Saša Krnic i Iva Šalamon, posjetile su 30. 5. 2019. našu školu s punim rukama darova. Svi sudionici projekta „Naša mala knjižnica“ dobili su poklon-vrećicu, a najljepši dar bilo je predstavljanje Janinih knjiga i Aninih ilustracija. Slovenskim autoricama jezična barijera nije bila prepreka za komunikaciju s učenicima 3. b razreda koji je gošće dočekao s prigodnim crtežima, darovima Zadruge VikSi i mnoštvom pitanja. Njihovo bavljenje knjigama koje su predstavljene na susretu nastavilo se i nakon odlaska autorica te će potrajati i tijekom sljedećeg tjedna.

Gošće su posjetile i naš 1. b koji je udomio putujućeg knjižnog zeca, a darovi su dočekali i 4. c koji zbog boravka u Školi u prirodi nije prisustvovao ovom susretu, ali je tijekom cijele godine stvarao u „Našoj maloj knjižnici“.

Suradnja Ibis grafike, učiteljica Željke Kleković-Brajenović, Ivane Kovačević, Nikoline Strugačevac-Bizjak i školske knjižnice rezultirala je stvaranjem čitateljskog ozračja među djecom naše škole koje će se nastaviti i u novoj školskoj godini.

Iva Dužić, knjižničarka