DETEKTIVSKI DAN U 3. b
Autor: Iva Dužić, 7. 6. 2019.

Učenici 3. b razreda Osnovne škole Viktorovac cijeli su dan posvetili detektivskom poslu. Naoštrili su sva detektivska čula, zatim u krugu čitali naglas prvo poglavlje knjige "Kako je Oskar postao detektiv" Andreja Rozmana Roze kako bi zajedno s Oskarom vježbali čitanje. Pristupili su zatim prvom, slušnom detektivskom testu i odgovarali na pitanja vezana uz pročitani tekst. Nakon što su ga izvršili, dobro su promotrili ilustracije i pristupili drugom testu opažanja detalja na ilustracijama. Zaslužili su i izradili detektivske iskaznice, a zatim pristupili bojenju crteža koje je za njih nacrtala Ana Košir. Svaki je detektiv imao zadatak upamtiti tri predmeta s crteža. Posljednji test bio je napisati detektivsku priču u kojoj se pojavljuju upamćeni predmeti, a glavni lik priče su oni sami u ulozi detektiva.

učiteljica Ivana Kovačević i knjižničarka Iva Dužić