Ugostili smo književnicu!
Autor: Iva Dužić, 23. 1. 2020.

Zahvaljujući Školskoj knjizi u školi smo 23. siječnja 2020. imali veliku čast i zadovoljstvo družiti se s književnicom Željkom Horvat -Vukelja.

Književnicu su uime škole pozdravili Časopisci, Mia i Marija iz 2. a, a učiteljica Radojka Kozina s učenicima je uvježbala poznati autoričin igrokaz „Reumatični kišobran“. Zadruga VikSi darovala je književnici darak za sjećanje na našu školu, a učenici prvih razreda znakom srca vrednovali su nastup Željke Horvat-Vukelja kao izvrstan.

Autorica je djeci izvela svoj autorski nastup, zanimljive, poučne i vesele „pričokaze“ u kojima su podjednako uživali i djeca i odrasli.

Slikovnice Željke Horvat-Vukelja rado se posuđuju u školskoj knjižnici, a književnica je predstavila i novi broj časopisa Smib u kojem svaki mjesec izlaze nove slikopriče.

Više o Željki Horvat-Vukelja svi zainteresirani moći će saznati iz intervjua koji su snimile polaznice Časopisaca iz 7. b razreda, Lea, Paulina i Petra.

Iva Dužić