Bodljikava knjiga u 4. b
Autor: Iva Dužić, 4. 2. 2020.

Učiteljica Ivana Kovačević i njezin 4. b razred još su u prosincu prošle godine zavirili u Bodljikavu knjigu, jedan od naslova uvrštenih u Međunarodni projekt za poticanje čitanja "Naša mala knjižnica".

Autorici knjige, koja je slučajno njihova školska knjižničarka, smileyupriličili su književni susret na kojem su saznali sve što ih je zanimalo o nastanku knjige. Čitali su naglas, čitali samostalno kod kuće, na poticaj učiteljice opširno prepričavali kako bi svi učenici u odjelu mogli odgovoriti na pitanja iz Kreativne knjižice. Morska abeceda postala im je poznato pismo, a zaštićene vrste Jadranskog mora koje se spominju u knjizi pomno su istražili i opisali poput pravih prirodoslovaca. Na rastanku s Bodljikavom knjigom izvodili su bodljikavi hip hop i prisjećali se mora mirisanjem lavande, dodirivanjem i slušanjem školjki.

Preporuke 4. b za čitanje „Bodljikave knjige“ pročitajte u nastavku!

„Meni je Bodljikava knjiga još jedno novo iskustvo. Volim dječje romane. Sviđa mi se što se radnja ove priče zbiva u moru jer volim more. U ovoj priči radi se o životu malog morskog ježa i njegovih prijatelja. Volio bih kad bi se napravio i drugi dio. Uglavnom, knjiga je super!“

Toni

„Knjiga mi je bila jako zanimljiva. Sviđaju mi se bodlje umjesto poglavlja. Volio bih da iziđe novi dio.“

Juraj

„Knjiga je jako lijepa i prikladna za naše godine. Ima zanimljive događaje, a Mor zanimljive prijatelje. Sviđa mi se što se može svašta naučiti. Nešto od toga je: suradnja s drugima, ne misli samo na sebe…uglavnom to. Pročitajte knjigu! Pomaže vam u kojoj god ste situaciji!“

Matilda

„Bodljikava knjiga mi se jako svidjela i preporučio bih je svima. Osim što možete naučiti postati pravi prijatelj, možete naučiti i nazive nekih životinja.“

Jakov

Fotografije u nastavku...