Učenička zadruga VikSi
UZ VikSi za školsku knjižnicu
Autor: Dijana Marić, 19. 12. 2018.

UZ VikSi uključuje se u rad školske knjižnice svojim kreativnim radom i proizvodima.

U mjesecu hrvatske knjige izradili smo viseća slova glagoljice te ih izložili u prostor ispred knjižnice, a ujedno smo naučili i nešto o glagoljici, prvom hrvatskom pismu.

Slovima glagoljice ukrasili smo i kravatu u povodu Dana kravate, 18.10.2018. Školski prostor bio je ispunjen glagoljicom.

Male zadrugarske ruke složno su osmislile olovčice pisalice te ih poklonile knjižnici kako bi se od prodaje kupila lektirna djela za učenike naše škole. Olovčice pisalice dobile su šarene leptire, medvjediće i psiće.

Podržali smo i knjižnični literarni natječaj KLIN koji je pokrenut s ciljem poticanja stvaralačkog pisanog izražavanja učenika naše škole te izradili medalje za najuspješnije male pisce.