Ugostili smo poznate atletičarke
Autor: Dijana Marić, 4. 12. 2016.

U srijedu, 1. prosinca, u našoj školi  gostovale su dvije hrvatske olimpijke u maratonu - Matea Matošević i Marija Vurajić Trošić, predsjednik Atletskog kluba Sisak Josip Mrgan, te dvije trenerice atletike u Sisku - Daša Hrkić i Samanta Knežević.

Prisutni učenici  imali su priliku upoznati vrhunske sportašice i družiti se nakratko s njima.

Matea Matošević, atletičarka na srednje i duge pruge, maratonka i ultramaratonka, članica je atletskog kluba Agram iz Zagreba.

Marija Vrajić Trošić, hrvatska maratonka i ultramaratonka, rekorderka na 100 km, članica  je atletskog kluba Maksimir Zagreb.

Atletičarke su našim učenicima ispričale svoj životni put, kako su počele trčati, zašto su se baš odlučile za trčanje, kako su uspjele spojiti učenje i treniranje, na koji način se pripremaju za utrke,te su  opisale svoj nastup na Olimpijskim igrama u Riju koji je san svakog  sportaša.

Naglasile su kako je jako bitna organizacija vremena, volja, potpora i razumijevanje bližnjih.Također su učenicima naglasile da se nastoje baviti sportom prvenstveno zbog svog zdravlja, da budu hrabri i ustrajni i da ne odustaju.

Učenici su atletičarkama postavljali pitanja na koja su one strpljivo  odgovarale, a na kraju su se fotografirale sa svima zainteresiranima.

Zahvaljujemo se  atletičarkama na gostovanju u našoj školi, te im želimo puno uspjeha u daljnjim natjecanjima i što više pretrčanih kilometara.

Vedrana Šimić, prof.