Projekt "Naša mala knjižnica"
Autor: Dijana Marić, 21. 11. 2018.

Školska knjižnica i 4. c razred ove su školske godine dio projekta „Naša mala knjižnica“ koji provodi nakladnička kuća Ibis grafika s ciljem razvijanja kritičkog čitanja i upoznavanja pisaca i djela iz različitih europskih zemalja. Projekt je započeo kupnjom i prezentacijom šest zadanih naslova, učenici uključeni u projekt dobili su „Kreativne knjižice“ te popis književnih naslova obuhvaćenih projektom.

Dana 19.11.2018. započela je prva aktivnost: putovanje knjižnog Zeca. Naime, Zec iz priče Grigora Viteza „O Zecu koji se volio smijati“ bio je inspiracija za izradu lutke koja će zajedno s knjigom i bilježnicom-dnevnikom putovati od učenika do učenika. Na taj će način, učeničkim zapisima, nastati „Dnevnik knjižnog junaka Zeca“.

Ova aktivnost zadana je projektom, ali i dopunjena originalnim zamislima. Zec je krenuo na svoje putovanje s Unom Matić, a ukoliko ste i vi zainteresirani za njegovo udomljavanje, slobodno se javite!

Učiteljica Željka i knjižničarka Iva

Fotografije u nastavku...