Posjet izložbi prahistorijskih životinja i dinosaura u SŠ Viktorovac
Autor: Dijana Marić, 19. 4. 2022.

Učenici 2.a i 2.b razrednog odjela posjetili su izložbu prahistorijskih životinja i dinosaura postavljenu u Srednjoj školi Viktorovac. Upravo na zadnji nastavni dan prije proljetnih praznika, 13. travnja, u prazničkom raspoloženju uputili smo se prema SŠ Viktorovac.

Na izložbi smo imali priliku pogledati preko čak 270 izložaka prahistorijskih životinjskih vrsta. Učenici su imali mnoštvo pitanja o dinosaurima, njihovim životima, navikama i ponašanju, a njihove nedoumice je spretno razriješio vlasnik izložbe, kolekcionar i profesor farmacije Domagoj Antunović. Upoznali smo mnoge neobične prahistorijske životinje i njihove još neobičnije nazive.

Učenici su uživali promatrajući bioraznolikosti pradavnih vremena i naučili kakva je to znanost paleontologija i što su to fosili.

učiteljice Julija Požega i Iskra Brkić Umiljenović