Osmaši posjetili "Moderne Germanisten" u Gimnaziji Sisak
Autor: Dijana Marić, 19. 4. 2024.

Sedam učenika osmih razreda koji pohađaju nastavu Njemačkog jezika posjetili su u utorak, 16. travnja, "Moderne Germanisten" – skupinu gimnazijalaca okupljenih oko profesorice njemačkog jezika Merime Šehović Bogdanović, koji zanimljivim aktivnostima promoviraju njemački jezik i kulturu.

Nakon srdačne dobrodošlice, kratkog i maštovitog igrokaza, gimnazijalci su učenike poveli u obilazak škole na njemačkom jeziku odradivši to poput pravih profesionalaca. Zatim je uslijedio popularni Fluchtraum (engl. escape room) koji su pripremili za svoje goste. Naši su učenici, podijeljeni u dvije skupine, timskim radom uspješno pronašli "izlaz" iz svijeta zagonetki, križaljki i rebusa služeći se znanjem njemačkog jezika. Osim što su oštrili mozak, dobro su se zabavili i nasmijali. Ovaj uspjeh naši su domaćini nagradili malim darovima i zahvalnicama za sudjelovanje.

Od srca zahvaljujemo skupini "Moderne Germanisten" i profesorici Merimi Šehović Bogdanović na izuzetnom trudu, iskazanom gostoprimstvu i ugodnoj atmosferi! Macht nur weiter so!

Učitelji njemačkog jezika: Sandro Stojić
    Tatjana Šaler-Olujić