Susret s književnicom Brankom Kalauz
Autor: Dijana Marić, 10. 5. 2023.

Utorak, 9. svibnja 2023., za našu je školu bio poseban po tome što smo ugostili književnicu Branku Kalauz, našu sugrađanku i autoricu čiji je roman za mlade „Čuj, Pigi, zaljubila sam se“ netom nakon objavljivanja prvog izdanja 2002. godine uvršten na popis lektire za osnovnu školu. Susretu su prisustvovali učenici osmih razreda s učiteljicom Tatjanom Matijević, a književnica nam je fotografijama, anegdotama, stihovima prikazala svoju autobiografiju. Poseban trenutak bio je onaj u kojem je čitala ulomke svog romana za mlade u nastanku.

Ovo književno druženje školska je knjižnica organizirala u suradnji s nakladničkom kućom „Katarina Zrinski“ pa su učenici uz uspomene na književno druženje i poruke o važnosti čitanja i umjetnosti, sa sobom ponijeli straničnike i blokove, a u nagradnoj igri koju je pripremila književnica, učenica Tara Branković na dar je dobila potpisani primjerak knjige s posvetom. Školskoj knjižnici književnica je darovala zbirku pjesama „Svijet u bojama šaren“ i posebno sjećanje na njezino prvo gostovanje u našoj školi.
Više o autorici saznajte na stranici časopisa Mali Pero, a raspoloživost knjiga Branke Kalauz u školskoj knjižnici provjerite u katalogu.

Iva Dužić, knjižničarka