Aktivnosti u boravku tijekom listopada
Autor: Dijana Marić, 8. 11. 2021.

Listopad je u boravku bio obilježen različitim zabavnim, a ujedno i korisnim aktivnostima.

Učenicima su dodijeljene posebne dužnosti koje će nam druženje u produženom boravku učiniti ugodnijim. Redari, šefovi garderobe, ekolozi, učiteljičini asistenti, voditelji igara i ured za urednost dužnosti su prihvatili jako ozbiljno i s veseljem.
Ponavljali smo nastavne sadržaje obrađene na nastavi kako bi što bolje savladali gradivo i bili spremni za pisane provjere.

Obilježili smo važne datume:
2. listopada 2021. razgovorom smo se upoznali s Međunarodnim danom nenasilja. Zaključili smo što sve spada u nasilje te crtali vlastite superheroje koji su imali razne moći poput širenja ljubavi, čuvanja sve djece svijeta, a našla se tu i super seka.
15. listopada 2021. obilježili smo Međunarodni dan bijelog štapa. Pojasnili smo naziv dana te kako pristupiti slijepim osobama i olakšati im svakodnevne aktivnosti. Razgovarali smo o psima vodičima i pogledali animirani film "Pas vodič". Kroz igre smo približili učenicima kako se slijepi služe dodirom. Zatvorenih očiju izvlačili su predmete iz torbe i pogađali o kojem je predmetu riječ. Upoznali smo se s pismom slijepih osoba. Svi su se okušali u pisanju svog imena Brailleovim pismom, a oni stariji su prevodili poruke napisane brajicom.
20. listopada 2021. obilježili smo Dan jabuka. Razgovorom smo zaključili zašto jabuka zaslužuje titulu kraljice voća, prisjetili se poznatih izreka o jabukama i njihovog značenja te rješavali listić na temu jabuka.

Mjesec smo završili na najzabavniji način obilježavajući 29. listopad 2021. Svjetski dan animiranog filma. Dio prostora boravka pretvoren je u kino dvoranu. Nakon što smo razgovarali o pristojnom ponašanju u kulturnim ustanovama, improviziranim vlakom doputovali smo u kino. Na ulazu smo dali karte na pregled. Nakon što su se svi udobno smjestili uz svoje grickalice započela je projekcija filma Dama i skitnica.

Kako je to sve bilo dočarat će vam priložene fotografije.

Vaše učiteljice Marina Marković Vukmirović i Iskra Radošević