Aktivnosti u boravku tijekom mjeseca veljače
Autor: Dijana Marić, 3. 3. 2022.

Veljača je bila puna novih igara i zabavnih aktivnosti. Igrali smo grupne igre, primjerice “Šalji dalje s kvačicama”. Učenici su stali u krug i u rukama su imali svatko po jednu kvačicu za rublje. Koristeći se isključivo kvačicama slali su između sebe različite komade papira. Počeli su većim, debljim komadom kartona, pa zatim tanji papir za printanje, a na posljetku tanki komadić papirnate maramice. Ovom igrom se vježbala motorika, strpljenje, ali i suradnja s prijateljima.

Također su igrali glazbene igre, primjerice “Skriveni predmet”. Pravila su slična igri “Toplo hladno”. Jedan od učenika u učionici sakrije dogovoreni predmet, u našem slučaju lopticu. Drugi učenik ga traži, dok ga ostali učenici iz skupine usmjeravaju pjevanjem dogovorene pjesme. Kada je udaljen od predmeta pjevaju tiho, a što se više približi pjevaju sve glasnije.

Prvu polovicu mjeseca proveli smo u pripremama za blagdan Valentinovo. Ukrašavali smo učionicu prigodnim motivom srca i imali likovne radionice. Izradili smo i čestitke za voljene osobe. Naslovnicu su ukrasili po vlastitom izboru, a unutar čestitki su napisali poruku osobi koju vole – roditeljima, prijatelju, baki ili djedu, a neki čak i simpatiji.

Obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas. Iskoristili smo časopise koje imamo u našem kutku za čitanje. Svatko od učenika je izabrao jedan kraći tekst po vlastitom izboru i imali su 15 minuta da ga uvježbaju čitati naglas. Zatim su svi redom čitali naglas pred ostalim učenicima, pritom pazeći na vrednote govorenoga jezika.

Dana 14. veljače obilježili smo dva važna datuma. Valentinovo i Stoti dan škole. Proslavili smo odrađenih sto nastavnih dana ove školske godine. Sve aktivnosti su bile u znaku broja sto. Imali smo likovnu radionicu – Ja sa sto godina. Nacrtali su kako zamišljaju da bi izgledali sa sto godina. Na školskom igralištu smo se razgibali izvodeći stotinu vježbi! Napravili smo deset čučnjeva, deset skokova na jednoj nozi, pa deset skokova na drugoj nozi i tako dalje. Učenici su zapisali na papire sve što im je rečeno sto puta i te odgovore smo sastavili u zajedničku knjigu. Na poslijetku su svi dobili diplomu za 100 uspješno odrađenih dana u školi!

Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznatiji kao Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede svake veljače. Budući da smo u to vrijeme na zimskom odmoru i nemamo nastavu, u našoj školi je obilježen 18. veljače, posljednjeg petka prije odmora. Ispričali smo učenicima o događaju zbog kojeg su danas u školi brojni odjenuli baš ružičaste majice. Izradili smo zajednički plakat s porukama kako se treba odnositi prema vršnjacima. Odlučili su se za riječi poput: pomoći, slušati, paziti, uvažavati, itd. Na plakatu je svatko od učenika 1. i 4. razreda ostavio otisak svog dlana kao obećanje da će se toga pridržavati.

Kako je sve to izgledalo možete vidjeti na priloženim fotografijama.

Fotografije u prilogu!

Vaše učiteljice Marina Marković Vukmirović i Iskra Radošević