Likovna skupina i boravkaši izradili edukativni kalendar za Dan voda
Autor: Dijana Marić, 16. 3. 2016.

Učenici drugih razreda koji su uključeni u rad likovne skupine i produženog boravka zajedničkim su snagama izradili edukativni kalendar povodom obilježavanja Dana voda, 22.3.
Kalendar su zamislili kao strip u kojem mala kapljica vode ima glavnu ulogu.Kroz dvanaest mjeseci kapljica nam priča razne zanimljivosti o vodi.Tako saznajemo da voda regulira temperaturu na Zemlji; da svaki šesti čovjek u Africi i Aziji nema pristup čistoj vodi za piće; da je gotovo 500 svjetskih rijeka onečišćeno;da  svaki građanin RH godišnje popije prosječno 65 l vode...
Ovim kalendarom sudjelovali smo i na natječaju Hrvatskih voda pod nazivom "Najmlađi za vode Hrvatske". Nismo ništa osvojili, ali smo zato puno naučili!!!
                                 učenici i učiteljice likovne skupine i pb

Kalendar u prilogu!