Aktivnosti u boravku tijekom mjeseca rujna
Autor: Dijana Marić, 6. 10. 2022.

Aktivnosti učenika 1. i 4. razreda u mjesecu rujnu

Počelo najuzbudljivije razdoblje života naših prvašića. Pred nama je jedno novo razdoblje života u kojem će biti puno učenja, osmijeha, sreće, druženja, igre i novih prijateljstava. Pred njima su prve školske knjige preko kojih će steći nova znanja, iskusiti prva školska prijateljstva, ljubavi i iskustva koja će zauvijek pamtiti.

U boravku s prvašićima su i učenici 4. razreda, koji često pomognu prvašićima ako im treba nešto pročitati ili kao moji pomagači kada treba podijeliti učenicima nastavne listiće.  Mjesec rujan obilježili smo temom: „Jesen“. Slikali smo jesenje stablo koristeći jesenske boje u kombinaciji flomastera i tempera, a ujedno i ponavljali nastavne sadržaje o jeseni. Za vrijeme kišnih dana slobodno vrijeme smo provodili gledajući crtane filmove, a one ljepše sunčane dane provodili smo na našem školskom igralištu igrajući graničar, košarku ili aktivnost koju su sami odabrali. Naravno, ponavljali smo i nastavne sadržaje, vježbali smo početno čitanje, predvježbe pisanja, nastavne sadržaje matematike itd. Četvrti razred ponovio je vrste riječi, te nastavne sadržaje trećeg razreda. Likovnom radionicom, koristeći kolaž papir, ponovno smo izrađivali drvo, ali ovaj put primjenom znanja o geometrijskim likovima, te su lišće izradili od raznih geometrijskih likova. Likovne radionice ovog mjeseca završili smo izradom jesenskih životinja i jesenskih plodova od kolaž papira.

Kako bi vam sve naše aktivnosti u ovom mjesecu još bolje dočarali, pogledajte fotografije u galeriji.

Marina Marković Vukmirović, učiteljica