Veljača u produženom boravku
Autor: Dijana Marić, 6. 3. 2023.

Ovaj najkraći mjesec u godini nam je zaista brzo proletio. Kako to uvijek biva i dalje smo marljivi i vrijedni u našem boravku. Mjesec pun ljubavi započeli smo izradom čestitki onima koje najviše volimo. Oni malo sramežljiviji, koji nisu htjeli otkriti ime simpatije, izrađivali su čestitke za tate, mame, bake, djedove itd., a oni najhrabriji napravili su čestitku svojoj simpatiji. I našoj učionici pokazali smo ljubav, naš pano ukrasili smo srcima koje smo ukrasili toplo-hladnim kontrastom u stilu mozaika.

U srijedu, 8.2.2023. obilježili smo naš 100. dan škole. Ovaj dan dio je i eTwvinning projekta u kojem sudjelujemo. Dva dana smo radili aktivnosti vezane za 100. dan škole, neki od aktivnosti bile su napraviti 100 vježbi, napisati 100 riječi, nacrtati Stočudovište, rješavali smo labirinte, otkrivali skrivene kodove itd. Na kraju je svaki učenik dobio diplomu za svojih uspješno provedenih i odrađenih 100 dana u školi. Uz 100. dan škole obilježili smo i maškare. Taj dan u razredu su bili razni superheroji Spidermani, princeze, nogometaši, gusari… a učiteljica je postala prometnik Marin.

U petak, 17.2.2023. obilježili smo Dan ružičastih majica. Razgovarali smo zašto obilježavamo taj dan. Nakon razgovora pogledali smo video na You Tube-u o Danu ružičastih majica od kolegice Ivane Dragišić koji ih je jako dojmio. Rješavali smo listiće i dan smo završili ukrašavanjem malih rozih majica na koje su učenici pisali pozitivne poruke ili crtali znak protiv nasilja. Nakon ovih brojnih aktivnosti išli smo na zasluženi drugi dio zimskih praznika. Kao i uvijek, sve možete pogledati u galeriji u prilogu.

Učiteljica Marina Marković Vukmirović