Ožujak u produženom boravku
Autor: Dijana Marić, 14. 4. 2023.

Usprkos naglim vremenskim obratima, ožujak je rado očekivan mjesec. Službeno nam je završila zima i započelo proljeće. Mjesec smo obogatili brojnima aktivnostima. Od važnih datuma obilježili smo Dan žena - likovnom radionicom, Dan očeva - pisanjem pisma tati i izradom privjeska za ključeve te kojim smo ujedno izvršili jednu od aktivnosti našeg eTwinning projekta Svjetski dan pisanja pisama (učenici su naučili kako pravilno napisati pismo), Međunarodni dan sreće - rješavanjem nastavnog listića o sreći. Ovaj mjesec započeli smo i izradu igara od kartona te ćemo se truditi napraviti što više igara reciklirajući stare materijale. Iskoristili smo i jedan stari stol pa smo izradili veliki „Čovječe ne ljuti se!“

Nastavne sadržaje smo ponavljali natjecateljski, napokon nam je osposobljen projektor pa je sada ponavljanje zanimljivije i veselije uz naravno i dalje naš najdraži bon u boravku koji se od ovog mjeseca zove „zmajić“. Počinjemo više čitati, kako bi lakše rješavali zadatke riječima. Četvrti razred također više čita kako bi obogatili svoj rječnik, a u matematici puno crtaju i mjere površine i opsege.

Mjesec smo završili Uskrsnom radionicom, izradili smo čestitke, crtali smo jaja i piliće i ponovili smo osnovne i izvedene boje likovnim radom Uskršnji zeko. Nadamo se ljepšem vremenu da nas više vidite na školskom igralištu, a do tada pogledajte u galeriji kako je izgledao naš ožujak.

Učiteljica Marina Marković Vukmirović