Učenička zadruga VikSi
Ustrojstvo Učeničke zadruge VikSi
Autor: Dijana Marić, 1. 9. 2019.

Učenici i djelatnici OŠ Viktorovac osnovali su
 Učeničku zadrugu VikSi.

Na Osnivačkoj skupštini  Zadruge, 26.11.2015., temeljem prijašnjih dogovara i sastanaka usvojen je koncept Pravila rada učeničke zadruge kao i naziv Učeničke zadruge VikSi  i njezin logotip.

VikSi  se  sastoji od dva imena. Prvi dio imena Vik označava ime škole (OŠ Viktorovac) dok drugi dio imena Si označava grad Sisak.

Predstavljen je  i  logotip zadruge kojeg je izradila Likovna skupina s voditeljicom Irinom Đurić.

Logotip slikovno prikazuje grad Sisak: tri zelena lista (Viktorovačka šumica) u koja su utkane kule Starog grada te tri kapljice vode (Sava, Kupa, Odra) sa obrisima lukova Starog mosta.

U školskoj godini 2023./2024. zadružne sekcije i njihovi voditelji su sljedeći:

Mali poduzetnici - Marina Marković Vukmirović

Likovna skupina - Irina Đurić

Kreativna stvaraonica - Željka Kleković Brajenović

Vezlilice - Dijana Skrbin Kovačić

Bedžoljupci - Danijela Medjed-Sertić

Spretne ručice - Žana Dedić

Čuvari prirode - Gordana Glavinić

Novinarsko-literarna skupina - Iva Dužić

Imenovani su članovi Uprave zadruge:

Zadružni odbor čine: Željka Kleković Brajenović, Irina Đurić i Vedrana Jurašinović  (osoblje škole); Dejan Jerkić  (roditelj i stručni suradnik); Kristina Sučić (Voditeljica Odsjeka za  predškolski odgoj, obrazovanje i sport Grada Siska); Nika Šimić i Mia Martinović, učenici zadrugari (predstavnici sekcija).

Predsjednik UZ VikSi  je  učiteljica Željka Kleković Brajenović, a zamjenica predsjednika je nastavnica Irina Đurić.

Tajnica Zadruge  je Biljana Ribar.

Stručni voditelj UZ VikSi  je Željka Kleković Brajenović koja će predstavljati Zadrugu na svim razinama njezina djelovanja.

Voditelj  ljetopisa i matične knjige UZ VikSi  je učiteljica Bojana Štimac.

Harmonija
   Umijeća
 Uspjeha
  Znanja

ČUDA STVARA MAŠTA MLADIH ZADRUGARA

Učenička zadruga VikSi OŠ Viktorovac  primljena je u članstvo HUUZ-a na 16. sjednici Upravnog i Nadzornog odbora HUUZ-a održane 5.12.2015. godine u Zagrebu te postala  461 članica.

U nastavku fotografije...