Učenička zadruga VikSi
Školi za rođendan
Autor: Dijana Marić, 25. 5. 2022.

Naša škola je proslavila 70 godina rada i postojanja, a šezdesetih godina imala je i Školsku zadrugu. Tadašnji zadrugari brinuli su o cvijeću, uzgajali povrće u školskom vrtu, konzervirali povrće, pripremali obroke za goste, bavili se rukotvorinama, izrađivali uporabne predmete od metala, lika, najlona, kože.

Današnja Učenička zadruga VikSi izrađuje ukrasne i uporabne predmete od keramike, platna, drveta, stakla, reciklira, brine o okolišu, razvija kreativnost i poduzetništvo učenika. Ujedno svojim aktivnostima prati sva događanja u školi i zajednici.

Zadrugari su i za ovu priliku svojoj školi za rođendan poklonili unikatne keramičke suvenire s motivom grada Siska i logom škole obojene tonovima plave i zelene boje, boje grada Siska.

Izradili su zdjelice, tanjuriće, magnete, dekorativne žlice, oslikali platnene torbe. Svaki prijatelj i gost sa sobom je ponio prigodan poklon, izložbeni prostor popunjen je novim proizvodima, a naša škola dobila je svoj suvenir.

Željka Kleković Brajenović, učiteljica