Učenička zadruga VikSi
UZ VikSi na 35. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske u Poreču
Autor: Dijana Marić, 9. 10. 2023.

Smotra je održana u Poreču, od 26. do 29. rujna, u dvoranama hotela Plavi i Zorna. Predstavilo se  60 najbolje rangiranih učeničkih zadruga na županijskim smotrama, devet učeničkih zadruga s istraživačkim radom te jedna učenička zadruga – gost iz inozemstva. Tijekom dva dana trajanja smotre održano je i deset kreativno-tehničkih radionica za sudionike i posjetitelje.

Među najboljim učeničkim zadrugama našla se i UZ VikSi iz OŠ Viktorovca koja se predstavila glagoljicom u keramici. Rad zadruge prezentirale su zadrugarke Mila Dumbović i Mia Zrakić u pratnji mentorice Nikoline Strugačevac Bizjak i Željke Kleković Brajenović.

Ovaj festival učeničke kreativnosti prezentirao je najbolje u učeničkom zadrugarstvu u protekloj školskoj godini te ponudio svim sudionicima i posjetiteljima sudjelovanje na besplatnim kreativno-tehničkim radionicama. I ove godine učeničke zadruge izabrane za 35. smotru UZ RH, prezentirale su pregršt kreativnih ideja realiziranih kroz razne ukrasno-uporabne predmete, poljoprivredne, prehrambene, kozmetičke i ljekovite proizvode, proizvode od keramike kao i mnoštvo drugih raznovrsnih proizvoda koji ideje crpe iz baštine i tradicije krajeva u kojima djeluju učenike zadruge.

Fotografije u prilogu!

Željka Kleković Brajenović, uz VikSi