Učenička zadruga VikSi
Božićna radionica Čuvara prirode
Autor: Dijana Marić, 13. 12. 2023.

U četvrtak, 7. 12.2023. učenici zadrugarske sekcije Čuvari prirode su se okušali u izradi kokedame, što u doslovnom prijevodu znači kugle od mahovine. Radi se o vještini uzgoja biljaka, porijeklom iz Japana, pri kojoj se ne koriste posude za sadnju, čime je izbjegnuta uporaba plastičnih posudica u koje sadimo biljke.

Učenici su pokazali veliki interes, ali i vještinu, odlično su se zabavili, te izradili prekrasne kokedame sa božićnim kaktusima koje će se moći kupiti na školskom božićnim sajmu. Kako je to izgledalo na našoj radionici i što je iz nje proizašlo pogledajte u galeriji.

Ako se i vi želite okušati u izradi ovih simpatičnih "Dama" slijedite poveznicu Izrada kokedame na kojoj se nalaze kratke upute za izradu i održavanje, koje su također izradili učenici ove sekcije.

Važnost uzgoja biljaka na ovakav, pomalo neobičan način, nema samo estetsku ulogu već i povezanost s prirodom, opuštanje, zajedništvo i suradnju.

Čuvari prirode sa učiteljicom Gordanom Glavinić